Wolność – kocham i rozumiem

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów w naszej szkole odbywało się w tym roku dwuetapowo.

W czwartek zorganizowany został Wielki Turniej Niepodległościowy, w którym uczniowie mogli wykazać się nie tylko wiedzą historyczną, ale również umiejętnością szybkiego układania puzzli czy też odgadywania piosenek patriotycznych. Co więcej, ostatnia runda pozwalała niektórym odkryć talenty aktorskie czy też choreograficzne, gdyż głównym zadaniem było utworzenie ‘stop klatki’ prezentując przy okazji jedno z wielkich dzieł malarskich np. Hołdu Pruskiego Jana Matejki.

W dniu 10 listopada 2022 r. o symbolicznej godzinie 11:11 na sali gimnastycznej i na korytarzu wszyscy uczniowie i nauczyciele z udziałem Pocztu Sztandarowego uroczyście odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.
Akcją odśpiewania hymnu uczciliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom wydarzenia. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję #szkoła do hymnu.