Świętujemy jubileusz

 

Czas biegnie bardzo szybko i nikt chyba, co tego nie ma żadnych wątpliwości… niedawno nasza szkoła stawiała pierwsze kroki, a dziś już przeżywa swój jubileusz, mały bo 5-letni, ale swój własny. 

Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego dziękczynienia Bogu za otrzymane łaski w minionym czasie oraz prośbę o Jego opiekę nad nami i nieustanne wstawiennictwo Maryi z Nazaretu. W czasie słowa skierowanego do nas wybrzmiało znaczenie liczby w Biblii. Każda liczba ma swoją treść i pomaga zrozumieć pewne reguły i prawa, ustanowione przez Pana Boga.

A liczba 5? Piątka zawsze kiedy się pojawia w Biblii, oznacza szczególny przejaw łaski Bożej. Czy patrząc na ostatnie pięć lat naszej szkoły nie doświadczyliśmy ogromu dobra?

Po wspólnej modlitwie świętowanie odbywało się już w szkole. Nie brakowało pięknych słów i życzeń składanych przez zaproszonych gości – przedstawicieli Rady miasta i Kuratorium Oświaty, kapłanów i przyjaciół.

Następnie młodzi aktorzy szkolnego teatru wystawili spektakl pt. Gdzie się łączy Niebo z ziemią… czyli sprawa dla reportera w reżyserii s. Gracjany i s. Wiesławy. Uczniowie w mistrzowski sposób zaprezentowali swoje talenty jednocześnie przekazując, że w świecie pełnym chwytliwych plotek możemy siać ziarno prawdy, przyjaźni, przebaczenia i miłości wśród siebie i budować Królestwo Bożej Miłości – o czym tak często mówiła bł. Franciszka Siedliska.

Świętowanie nie skończyło się z zachodem słońca… ale przedłużyło do następnego dnia, do poniedziałku😊

A to wszystko, co za nami i co dzisiaj, nie mogłoby się spełnić bez udziału wielu dobrych ludzi. Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim instytucjom, firmom, pracownikom szkoły, rodzicom i osobom prywatnym, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się to tego, aby szkoła mogła istnieć i się rozwijać.