Święto szkoły i poświęcenie sztandaru

 

21 listopada 2021 r., kiedy w liturgii wspominamy ofiarowanie Matki Bożej oraz w dniu narodzin dla nieba bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, wspólnota Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Maryi z Nazaretu w Kielcach świętowała dzień Patrona. W tym dniu Szkoła otrzymała sztandar, który został poświęcony przez ks. bpa Andrzeja Kaletę, podczas uroczystej Mszy św. oraz przekazany na ręce s. Dyrektor. Sztandar został przekazany przez Rodziców, którzy w akcie jego ufundowania napisali, że jest on symbolem „najwyższych wartości, wiary, honoru i tradycji, jako zobowiązanie do godnego wypełniania obowiązków wobec Boga, Ojczyzny i Narodu”.

Mszę św., której przewodniczył J.E. ks. bp. Andrzej Kaleta, koncelebrował ks. Prałat Jan Iłczyk, Proboszcz i Gospodarz kościoła pw. św. Józefa Robotnika w Kielcach, gdzie obywała się ceremonia oraz ks. Jan Kopeć – dyrektor Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki w Kielcach. Na uroczystości były obecne liczne Siostry zarówno z kieleckiej wspólnoty jak i z Krakowa oraz p. Krzysztof Słoń – Senator Rzeczpospolitej Polskiej.

Po Mszy św. goście oraz przedstawiciele rodziców wzięli udział w spektaklu wystawionym przez działające w szkole koło teatralne pt. Tutaj wszystko się zaczęło.