KREDKOBRANIE

 

Akcja Szkolny Wolontariat do końca września 2021 r. organizuje charytatywną zbiórkę KREDKOBRANIE“.

Nie każdy ma dostęp do artykułów szkolnych, dlatego w tym roku chcemy pomóc dzieciom i młodzieży z Kresów. Przy portierni w szkole wystawione jest pudełko, do którego możemy wrzucać nowe przybory szkolne ( kredki,  ołówki, ︎długopisy,  linijki itp.)

Akcja trwa tylko do końca września. Zachęcamy do pomocy!

 

AKCJA CHARYTATYWNA

Do końca września trwa ogólnopolska akcja charytatywna Kredkobranie. Jest to czwarta edycja zbiórki przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie „Korzenie”.

Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pokazujemy, że dbamy o naszych Przyjaciół, Ambasadorów polskości na Kresach, przyszłych kustoszy polskich miejsc pamięci za wschodnią granicą.

‘KREDKOBRANIE’